Kavaklılı minik öğrencilerden örnek proje

18 Aralık 2019 17:30 Kavaklı Belediyesi 937

Topladıkları pet şişeleri Kavaklı Belediye Başkanı Gürel KOŞDEMİR eşliğinde Belediye Zabıta Memuru Ahmet ÇOBAN’a teslim ettiler.


Kavaklı Atatürk İlkokulu’nun çevreye duyarlı 2. Sınıf öğrencileri, ekolojik dengeye zarar veren ve doğada uzun yıllar kaybolmayan pet şişeleri bırakıp, sularını mataralarında taşımaya başladı. Topladıkları pet şişeleri Kavaklı Belediye Başkanı Gürel KOŞDEMİR eşliğinde Belediye Zabıta Memuru Ahmet ÇOBAN’a teslim ettiler.
Sınıf öğretmeni Nilgün Dikmen önderliğinde, Kavaklı Atatürk İlkokulu 2-A sınıfı öğrencileri örnek bir projeye imza attı. Öğrenciler, ‘İçme Suyunu Mataranda Taşı’ isimli proje kapsamında; doğada uzun süre kaybolmayan ve doğaya zarar veren pet şişeleri bırakıp, sularını matarada taşımaya başladılar.
Duyarlı öğrenciler çevrede oluşan plastik kirliliğine dur demek için kollarını sıvadılar. Okuldaki diğer öğrencileri de bu konu da bilgilendirerek farkındalık yarattılar.
Başkan KOŞDEMİR, öğrencilerle çevre duyarlılığı ve sıfır atık projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Öğrencilere teşekkür ederek aileleri ve çevrelerindeki herkesi çevreye karşı duyarlı olmaları konusunda uyarmalarını istedi. Duyarlı yetişen yeni nesil ile gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca toplanan pet şişelerin de geri dönüşüme kazandırılacağını ifade etti.

  • Etiketler
T.C. Kavaklı Belediye Başkanlığı

Kavaklı Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kavaklı Belediyesi

Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı No:18 Kavaklı
39160 Kavaklı / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.