CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN...

27 Ekim 2023 14:28 Kavaklı Belediyesi 576

 

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTU OLSUN...

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde; birbirine kenetlenmiş büyük Türk milletimizin verdiği destansı mücadelenin sonucu kurulan Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşı kutlu olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadele, 1923’te Cumhuriyetle taçlanmıştır. 29 Ekim, ülkemizin güzel topraklarına bir bahar gibi doğmuş, milletimize yepyeni aydınlık bir dünyanın kapılarını açmıştır. Cumhuriyetin ilanıyla Türk milletinin istiklali ebedileşmiş, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır. Ne mutlu bizlere ki bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare’ olarak ifade ettiği Cumhuriyet’in 100’üncü yılına ulaşmış olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

GÜREL KOŞDEMİR

Kavaklı Belediye Başkanı

  • Etiketler
T.C. Kavaklı Belediye Başkanlığı

Kavaklı Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kavaklı Belediyesi

Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı No:18 Kavaklı
39160 Kavaklı / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.