ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

29 Nisan 2024 11:09 Kavaklı Belediyesi 239

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN…

23 Nisan 1920, zorlu sınavlardan gurur ve başarı ile çıkmış halkımızın tam bağımsızlık yolunda gösterdiği amansız mücadeleyi temsil eden ve bu mücadelenin başarısını tarihin sayfalarına kazıyan gündür. 23 Nisan aynı zamanda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiş dünyadaki ilk çocuk bayramıdır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın; ülkesini ve milletini seven, kendine güvenen, her türlü güçlükler ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, toplumumuzun her alanda ileri atılımlarına öncülük yapacak, milli ve manevi değerlerine bağlı, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle bizlere bu mirası emanet eden laik,demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve mücadele arkadaşlarını saygı ve rahmet ile anıyor, gelecek aydınlık günlerin habercisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Ufuk İN

Kavaklı Belediye Başkanı

T.C. Kavaklı Belediye Başkanlığı

Kavaklı Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kavaklı Belediyesi

Çarşı Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı No:18 Kavaklı
39160 Kavaklı / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.